Neden Saracen?


Saracen_Logo_Smalll

SARACEN AT YEMLERİ LİMİTED ŞİRKETİNİN NET BİR HEDEFİ VARDIR.
“ATLARIN TÜM BESİNSEL İHTİYAÇLARI İÇİN TERCİH EDİLEN MARKA OLMAK”

Bu hedefe,  bilimsel araştırmalar doğrultusunda formüle edilen yemlerde mevcut en iyi ham maddeleri kullanarak ve müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tutarlı yaklaşımımızı koruyarak ulaşacağımıza inanıyoruz.

Firmamız at beslenmesine olan tutkusu ile beslenme alanında kurduğu iş ortaklıkları ve bilimsel araştırmalar üzerine kurulmuştur.

 

FELSEFEMİZ ve ÇALIŞMALARIMIZ

Saracen kurduğu güvenilir ilişkiler ve her geçen gün artan sayıda ki uzun vadeli iş ortaklıkları sayesinde bugünden geleceği tahmin etmemizi sağlayan yatırımlar yapmaktadır.

Bizler çalışanlar olarak pazara lider konumda ürünler sunmak ve bunu çevre açısından etik değerleri koruyarak yapmak için çalışıyoruz.

NEDEN SARACEN AT YEMLERİNİ SEÇMELİYİM?

 

●1.Saracen’de kullandığımız her bir yem ham maddesi etiketlerde belirtilmiş olup “açık deklarasyon” ilkesine dayanır. En yüksek kalite kontrol standartlarını kullanan firmamızın yıllık kalite denetimleri UFAS NOPS Code of Practice ve FEMAS tarafından yapılmaktadır.
●2.Profesyonel, nitelikli ve tutkulu ekibimiz, atların besinsel ihtiyaçlarını ve sizlerin hedef ve amaçlarını göz önünde bulundurarak çalışır.
●3.Saracen tay beslenmesinden yetişkin at beslenmesine Kentucky Equine Research (KER)’in bilimsel araştırmalarıyla desteklenen yemler üretmektedir.
•KER hakkında daha fazla bilgi için logoya tıklayınız.
●4.Ürettiğimiz yemlerin etkinlikleri kanıtlanmıştır, bu nedenle ürünlerimiz sizlere karlılık sağlamaktadır.
●5.Markamız atçılık sektöründe ki pek çok profesyonel tarafından tercih edilmektedir, bunlar arasında Carl Hester, Francis Whittington & Philip Spivey yer almaktadır. Saracen yemlerini tercih edenler diğer profesyoneller için tıklayınız.
●6.Üretim tesislerimizin olanakları sizlere yüksek kaliteli ham maddelerin kullanıldığı ‘sabit formüllerle’ üretilen en yüksek kalitede en yenilikçi ürünleri sunmamızı sağlar. Ürünlerimizi yüksek kalitede üretmeye devam etmeye ve sizlere kaliteli hizmet sunmaya, böylece itibarımızı korumaya ve arttırmaya kararlıyız.
●7.Yem formüllerimizde enerji ihtiyacı bu amaçla fazla miktarda tüketilmesi atların doğasına uygun olmayan ve heyecan davranışları sergilemelerine neden olan at beslenmesinde yaygın olarak kullanılan nişasta/tahıl içerikleri gibi ürünler yerine “Süper Lifler” ve yağ kaynaklarından sağlanmaktadır.
“Süper Lifler” ve yağ enerji kaynağı olarak atların sindirim sistemi açısından daha doğal maddeler olmasının yanı sıra yavaş açığa çıkan, sürekli ve sürdürülebilir enerji temin etmektedirler.   Bu şekilde temin edilen enerji atın konsantrasyon ve odaklanmasını geliştirdiğinden performansına katkıda bulunur, örneğin Re-Leve®.
●8.Performans yemlerinde artan performansla doğan ihtiyacı karşılamak üzere hızlı salınan enerjiye gereksinim duyulur, ve yemlerde bu amaç doğrultusunda kullanılan tahıllar sıkı kalite kontrol prosedürleri altında mikronize edilirler. Mikronizasyon cecum öncesi sindirilebilirliği arttırır.
●9.Saracen yemleri vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, ilaveten kullanılabilirlik ve emilimlerini arttırmak amacıyla Bioplex mineralleri kullanılmıştır. Vitamin E performansa ve bağışıklık sistemine olan desteği, kolostrum kalitesi ve semen kalitesi gibi etkileri dikkate alınarak stratejik olarak kullanılır.
●10.Hücre yenilenmesi, doku ve kas onarımı için kaliteli proteinler esansiyeldir. Saracen At Yemleri Limited Şirketinde esansiyel amino asitlerden zengin olan Soya ve Yonca gibi yüksek kaliteli protein kaynakları kullanılır.