KER (KENTUCKY EQUINE RESEARCH)


KER’den PhD, Dr  Joe Pagan’nın bilimsel araştırmalar sonuçlarının bunları en iyi şekilde pratikte kullanacak olan yem üreticileri ve at sahiplerine ulaşmadığını fark etmesi üzerine 1988 yılında kuruldu. Şirketin kuruluşundan günümüze dek, bu boşluğu doldurmak KER’ ün önceliği olmuştur.

Arial_view_2 KER_sign_small

 

Şirket, bunu çeşitli şekillerde gerçekleştirir. Birincisi ve en önemlisi yem üreticilerine danışman olarak hizmet vermektedir. KER beslenme uzmanları, fabrika sahibi ve yöneticileri ile farklı coğrafi bölgelerde ki farklı içeriğe sahip olan kaba yemi dengeleyecek en kaliteli yemi üretmek üzere çalışır. Günümüzde Avusturalya, Asya, Avrupa, Güney Amerika, Afrika ve Kuzey Amerika olmak üzere toplam altı kıtada yem üreticileri ile birlikte çalışır.

1999 yılında Güney Yarımküre’de KER Melbourne, Avustralya olmak üzere ikinci bir merkez kurmuş ve burası tüm kıtaya hizmet vermesinin yanı sıra özellikle Asya’ya da destek vermektedir.

 

KER hakkında daha fazla bilgi için videoyu izleyiniz.

 

KER 25. Yılı

 

Dr. Pagan hayvan besleme üzerine olan eğitimini Arkansas Üniversitesi’nde aldıktan sonra at beslenmesi ve egzersiz fizyolojisi üzerine Cornell Üniversitesi’nde mastır ve doktora yapmıştır. 1988 yılında at beslenmesi ve spor atı konusunda uluslararası araştırma, danışmanlık yapmak ve ürün geliştirmek üzere KER’ ü kurmuştur.

 

KER Amerika Birleşik Devletleri Binicilik Federasyonu (USEF) resmi at beslenme uzmanı olarak, en son yapılan beş Olimpik Müsabakada at beslenme danışmanlığı konusunda hizmet vermiştir.  Dr. Pagan 2005 yılında Amerika Yem Sanayicileri Derneği (AFIA) tarafından verilen At Beslenmesi Araştırma ödülüne laik görülmüştür. Bu ödül Dr. Pagan’ nın at beslenmesi konusunda yürüttüğü bilimsel araştırmalar, pratik yönetim şekilleri ve atçılık yem endüstrisine bireysel katkıları üzerine verilmiştir.

 

SARACENİLE EŞSİZ İŞ ORTAKLIĞI

 

Saracen At Yemleri her zaman dengeli, yenilikçi at yemleri üretmeye ve sizlere erişilebilir hizmet sunmaya kendini adamıştır. Bu taahhütler Kentuck Equine Research ile Saracen arasında iş birliği kurulmasına öncülük etti. Saracen İngiltere’de Kentucky Equine Research’ün seçkin bir takım üyesidir.

 

Dünya’nın en üretken ve bağımsız at araştırma merkezi olan KER, beslenme yoluyla at ıslahının ve atletik performansının arttırılması konusunda çalışmaya devam etmektedir. KER’ün amacı at beslenmesi ve egzersiz fizyolojisinin anlaşılabilirliğini arttırmak ve bu sayede daha sağlıklı ve daha atletik atlar yetiştirilmesine olanak vermektir.

Merkezi Kentucky’de bulunan KER geniş çaplı araştırmalarına devam etmekte ve çalışmalarının her birini belli sorunları hedefleyerek at sağlığı ve refahını arttırmak ve beslenme ile ilgili çözümler üretmek amacıyla yürütmektedir. Benzer amaç ve hedeflere sahip olan Saracen, KER ile çok yakından çalışarak, İngiltere’de bu kaynakları kullanılabilir hale getirir.

treadmill_3_small

Bu işbirliği eşsiz beslenme çözümleri sağlamamıza ve bilimsel temellere dayanan gerçek beslenme farklılıkları yaratmamıza olanak sunmuştur.

 

Bu işbirliği sonucu üretilen ürünlere bazı örnekler:

Re-Leve®

Level-Grow™

KER, 2012 olİMPİK MÜSABAKALARINDA RESMİ “beslenme danışmanı”

FEI, her bir yerel Olimpiyat organizasyon komitesine yarışan atlar için yem, ot ve altlık materyali temini şartı koşuyor.  Temin edilen ot ve yem atların besinsel ihtiyaçlarını karşılamalı, iyi kaliteli olmalı ve müsabaka için yasaklı maddeleri içermemelidir.

2012 Müsabakalarında Londra organizasyon komitesi (LOCOG) Kentucky Equine Research (KER) ile beslenme danışmanlığı konusunda kontrat yaptı. KER son dört Olimpiyat Müsabakasında benzer hizmet vermiştir.

KER müsabakalar için gerekli olan yemlerin teminini Saracen At Yemlerinden sağlamıştır.

Londra 2012 Olimpiyat Müsabakaları

Hong Kong 2008 Olimpiyat Müsabakaları

 

feel the differenceAT BESLENMESİNİN GELİŞİMİNDE GEÇMİŞ & GELECEK

Kentucky Equine Research (KER), 2013 yılında at beslenmesi araştırma ve danışmanlık şirketi olarak 25. yılını kutladı.  Geçmiş çeyrek asırda, at beslenmesi ve yem üretimi alanında birçok ilerleme olmuştur. Bu yıllar içerisinde, Dr. Joe Pagan at beslenmesi konusunda yapılan en önemli beş gelişimini değerlendirmiştir.

Dr. Pagan sektörün gelecekte ki ihtiyaçlarını öngörüyor. TÜM MAKALEYİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ